fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Jak meditovat a proč?

Krásný den vám přeji! 🙂 Dnes si povíme o meditaci. Já medituji 2 roky a poslední dobou opravdu každý den. Povíme si o tom, jak meditovat a že to vlastně není nic ezoterického. Také si povíme, jaké má meditace benefity a jak mně samotné zlepšuje život. Tak pojďme na to… 🙂

Jak jsem se k meditaci dostala?

Vím, že jsem o meditování slyšela už před několika lety a tehdy jsem si myslela, že to je fakt něco ezoterického. 😀 Už jen to slovo na mě tak působilo a dál jsem se tím nezabývala. Opravdu prakticky jsem se k tomu dostala před více než dvěma lety, kdy jsem se začala zabývat osobním rozvojem. Tehdy jsem začala zkoušet různé techniky na zklidnění mysli a plnění svých snů. Do cesty mi přišla meditace, já ji zkusila a hned jsem viděla její úžasné benefity. 🙂 Po meditaci jsem se vždy cítila a cítím krásně. Zklidňuje se moje mysl, představuji si v ní to, co si od života přeji a díky tomu mám krásné pocity lásky a radosti.

Proč meditovat?

Už jsem se teda dostala k tomu, že meditace zklidňuje vaši mysl a zažíváte díky ní krásné pocity. V meditaci se celkově zvyšují vaše VIBRACE. Co to znamená? Každý z nás máme určité vibrace. Všechno v životě je složeno z energie, z kmitajících částeček energií. Takže i naše tělo je energie. A to, jakou energii do života vysíláme – buď pozitivní či negativní, tak to se nám od života vrací. Když vysíláme pozitivní vibrace, tak jsme zdraví, plní energie a do života nám proudí krásné věci. Pozitivní vibrace jsou právě ty vysoké vibrace. Je to nadšení, radost, láska, harmonie, naděje. 🙂 Naopak nízké vibrace jsou smutek, deprese, žal, beznaděj a tak dále. A v takových vibracích vidíme život z toho negativního úhlu pohledu, můžeme být nemocní, neplní se nám naše přání a tak dále.

Můžete si to představit tak, že když jste ve vysokých vibracích, tak jste v SOULADU. Jste v souladu se zdrojem/božstvím/vesmírem. Jsou to chvíle, kdy se cítíte úžasně a v ten moment si přitahujete do života vše, co si přejete. Protože jste v souladu s vesmírem, ve kterém jsou uložena všechna vaše přání. A když jste s ním v souladu, tak právě tam vám je může doručit.

Benefity meditace

Takže abych vám to shrnula. Díky meditaci budete ve vysokých vibracích. Budete se cítit krásně a ne jen to.

  • Zklidní se vaše mysl, budete více v přítomném okamžiku
  • Po meditaci budete zažívat návaly krásných pocitů 
  • Budete pociťovat větší klid a harmonii
  • Zbavíte se úzkostí a budete se o dost méně stresovat
  • Budete se vám lépe usínat a budete mít dobrý spánek – vaše mysl nebude totiž před spaním lítat do minulosti a budoucnosti 
  • Vaše zdraví se začne zlepšovat
  • Budete mít plno energie a elánu
  • Začnou se vám plnit přání – vše, co si v meditaci představujete, tak se postupně zhmotňuje do života – jste totiž ve vyšších vibracích, kde se všechna přání plní

 

Tohle všechno díky meditování získáte. 🙂 Váš život se opravdu změní o 180 stupňů a vy se budete cítit každým dnem lépe a lépe. Já sama to můžu potvrdit. A můžou to také potvrdit lidé kolem mě, kterým jsem doporučila, ať meditují. Potvrdili mi, že jim to opravdu pomáhá a cítí se po meditacích krásně.

Meditace - Promedituj se ke štěstí
12 oblastí

Jak mám meditovat?

Určitě se teď ptáte, jak tedy začít a jak vlastně meditovat. Stačí začít pozvolna. Najít si hned ráno či večer před spaním 10-20 minut času, sednout si nebo lehnout a zavřít oči. Soustředit se na svůj dech a nic jiného nevnímat. Jen NÁDECH a VÝDECH. Nic jiného pro vás v dané chvíli neexistuje. Být TADY a TEĎ v přítomném okamžiku a dívat se do SEBE. Ne ven, ale do sebe, do svého nitra. Zaposlouchat se do svého dechu, do tlukotu svého srdce a to vás dostane do přítomného okamžiku a do klidu. Takhle jsem začínala i já. 🙂

Meditace - Promedituj se ke štěstí
12 oblastí

Spoustu lidí se ale hned ze začátku nedokáže soustředit jen na svůj dech a lítají jim různé myšlenky. To je ale naprosto v pořádku. Nějaký čas to totiž trvá, než se vytrénuje naše mysl a než se zklidní. Proto je ze začátku super poslouchat vedené meditace. Na mém YouTube kanálu najdete vedené meditace, které vás dostanou do krásného stavu klidu a blaženosti. Najdete je i TADY. Zároveň jsem vytvořila meditační program Promedituj se ke štěstí, kde najdete 12 oblastí, 12 vedených meditací a ne jen to. Ke všem oblastem taky teorie, jak měnit tyto oblasti reálně v životě. Jaké kroky dělat, jaké otázky si pokládat a jak co nejrychleji měnit váš život k lepšímu. Všechno jsou to mé vlastní zkušenosti, kterými jsem si prošla a které mi reálně změnily život.

S čím vším mi meditace pomohla?

Moc dobře to znám, když se cítíte ztraceně, bez energie, bez elánu a všechno okolo vás vám připadá strašné. Než jsem začala s meditacemi, tak jsem měla o dost více stresu, měla jsem úzkosti, tlouklo mi srdce a já občas nemohla usnout až do dvou v noci. Meditace mě obrovsky zklidnily a za to jsem moc vděčná. Fakt vždycky, když si ráno zamedituji, tak se cítím krásně. Cítím, jak mi ihned vzrostou mé vibrace, dokonce cítím i jejich vibrování okolo mého těla. 🙂 Každý z nás se rodíme s nějakými schopnostmi, s velkým vnímáním, je to fakt v každém z nás. Jen je potřeba si na to znovu rozpomenout a probudit to v sobě. A právě v meditacích jsem se opět naučila spojovat se se svou duší a přicházet na to, proč se mi co v životě děje.

V meditacích si taky často představuji moje sny a cíle. 🙂 Když jsme v meditačním stavu, tak jsme v tak zvaném stavu alfa, kdy je otevřeno naše PODVĚDOMÍ. A proto všechno, co si představujete v meditaci, se ukládá do vašeho podvědomí, které ŘÍDÍ naše životy. Proto to, co si v meditaci představujete, se postupně zhmotňuje ve vašem životě. V programu je každá meditace vedená mým hlasem a vizualizací, díky které se vám začnou dané oblasti života zlepšovat a plnit se vaše přání.

Promedituj se ke štěstí

A co teď?

Vždycky, když jsem se něco nového dozvěděla – nějaký tip, nějakou techniku, nějaký rituál a podobně, tak jsem to šla ihned převádět do praxe. Proto na nic nečekejte. Doporučuji vám začít s meditacemi HNED. 🙂 Najít si ráno/večer chvilku toho času pro sebe a jít meditovat. Buď jen vnímáním svého dechu nebo vedenou meditací. Pokud vůbec nevíte jak a chtěli byste vést, tak se zapojte do mého programu, kdy budeme společně v kontaktu a budeme sdílet to, jak se mění naše životy víc a víc k lepšímu. 🙂 Níže si můžete pustit ukázku mé vedené meditace z programu. Přeji plno úspěchů na vaší cestě, mějte se krásně a s láskou, Adéla. ♥

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, meditace a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-Jak mohu pomoci? Program meditací, Program změny těla, Motivační kuchařka– klikni ZDE
-S jakýmikoli dotazy mě můžete kontaktovat na e-mailu: tretinova.adela@seznam.cz
-Chci sledovat všechny články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

meditovat - meditace