fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Jdi si za tím

Ahoj u nového článku! 🙂 Dnes vám chci připomenout, že ať už se nacházíte v jakékoli situaci, tak se nikdy nevzdávejte. Chápu, že je to někdy těžké a vy stále nevidíte světlo na konci tunelu. Ale pamatujte, že když vytrváte, tak to světlo jednou najdete. Proto vám dnes popíšu i střípky z mého příběhu a doufám, že si z něj odnesete co nejvíce inspirace a motivace. 

Dejte do toho všechno

Začátky bývají vždy náročné a je to i logické. Náš mozek není na nový zvyk přizpůsobený, a tak nám předkládá různé výmluvy, jen aby nás udržel v komfortní zóně a nemusel se učit nové činnosti. Proto je tak důležité mít v začátku pevnou vůli a neustále pokračovat v nové činnosti i přes to, že vám stále chodí myšlenky typu: ,,Nedělej to. Nevydrží ti to. Radši si jdi lehnout.” a podobně. Mozek si na novou činnost zvykne během měsíce a pro vás to bude stále snazší a snazší. Jen je fakt důležité vytrvat a dělat to, dělat to, dělat to, dokud se to pro vás nestane součástí vašeho životního stylu.

Moje začátky byly takové, že jsem se pořádně rozhodla, že chci změnit své tělo a být spokojená. Už jsem o tom psala spoustu článků – o motivaci, vytrvalosti i o mém příběhu, tak je najdete tady na mém blogu. Každopádně dnes vám chci připomenout, že i já jsem ty začátky měla těžké, ale velkým klíčem k úspěchu beru vytrvalost a neustálé opakování dané činnosti. Začala jsem běhat a cvičit. Dělala jsem to 6x týdně, pořád na to myslela, dávala do toho energii, začala jsem tím žít! Pamatuji si, že když jsem se vrátila někdy pozdě domů, tak jsem si i tak zacvičila. Nebo když jsme jeli ráno někam pryč, třeba na dovolenou, tak jsem brzo ráno vstala, abych si zacvičila. Neporušila jsem svůj režim, měla jsem VIZI neustále před očima a šla jsme si za tím.

Stahují mě dolů…

Samozřejmě to bylo občas těžké, protože mě okolí chtělo vrátit zpět do mých starých zvyků. ,,Dej si něco nezdravého, neblbni! Necvič, nemusíš furt cvičit!” Takže rozumím všem z vás, kteří čelíte názorům od vašeho okolí. Je to prostě někdy těžké, když vám dokola někdo opakuje, ať toho necháte, že to nemá smysl. Ale já vám chci připomenout, že i přes ty řeči si můžete udržet svůj VNITŘNÍ KLID a to tím, že budete mít před očima vizi toho, že dosáhnete svých snů a oni pak budou koukat a říkat vám, že to chtějí taky… 🙂

Okolí vás stahuje dolů proto, protože lidi nemají rádi změny. Nemají rádi, že jste se ZMĚNILI. Oni mají podvědomě strach, že už nebudete stejní jako dřív. Že teď jedete zdravý životní styl, a tak že už si s nimi nedáte pizzu, že už s vámi nebude taková sranda. Já to znám, sama jsem to zažívala a občas stále zažívám… Taky vás okolí stahuje dolů proto, protože nechtějí, abyste byli lepší. Chtějí vás stáhnout k sobě dolů, aby v tom nebyli sami. Aby nebyli sami v tom, že jí nezdravě nebo že necvičí nebo že nic nedělají a podobně. Chtějí, abyste byli taky takoví, aby oni v tom špatném nebyli sami. A právě když si tohle uvědomíte, tak vám to všechno docvakne. Proto vy buďte jiní. Držte se svého snu a nepovolujte. Když vytrváte, tak jim za prvé ukážete, že jste to dokázali a oni budou koukat. A za druhé pro ně poté budete inspirací, že jste to fakt dokázali, a tak třeba v tom budou pokračovat s vámi – cvičit, osobnostně se rozvíjet a tak dále… 🙂

Dokážete si to představit?

Pamatuji si, jak jsem poprvé zhubla a poté jsem měla vizi, že chci nabrat nějaké ty svaly a především hýždě. Chtěla jsem mít takový ten zadek, jaký mají Američanky. 😀 Často jsem se jimi inspirovala a koukala na to, jak toho dosáhly. Říkala jsem si, že to není skoro ani možné. Jak z plochého zadku dokázaly udělat zadek, který vypadá jak po plastice, haha. Každopádně jsem věřila tomu, že já můžu taky, a tak jsem na tom začala makat. Cvičila jsem v posilovně s váhami, jedla jsem dost jídla a po nějaké době jsem měla z úplně plochého zadku přesně takový, jaký jsem si přála! 😀 Viděla jsem to na vlastní oči tu proměnu na sobě. Že je to fakt MOŽNÉ. Že jsem to fakt dokázala. Byla jsem na sebe pyšná a doteď jsem…

Proto cokoli, co chcete a dokážete si to představit, tak je možné i uskutečnit. Já jsem se dívala na to, jak to dokázaly. Žila jsem tím, každý den jsem se tím inspirovala. Neustále jsem tyto představy předkládala mé mysli, která pak hledala různé cesty, kterými mi to pomůže uskutečnit. Směrovala mě k různým informacím, které mi pomohly k tomu, abych je začala aplikovat do života a poté si splnit tento sen vytvarované postavy. Prostě stačí jen VĚŘIT. Nemusíte vědět co a jak. Já jsem v začátcích o cvičení věděla úplný prd. Ale věřila jsem. Do cesty mi pak chodily ty informace nebo různé situace a to vše mě směřovalo k mému cíli. A není to tak jen ve cvičení. Je to tak ve všem v mém životě. Ale dnes se to bavíme o vytrvání v rámci vysněné postavy… 🙂

Udělá mě to šťastnou?

Jestli vás udělá šťastnou vysněná postava? Popravdě si myslím, že ne. 🙂 Co vás doopravdy udělá šťastnými je ten pocit SPOKOJENOSTI. Pocit, kdy jste spokojení ve svém těle. Vy můžete být hubení, vy můžete mít vysněnou postavu. Ale jestliže i tak hledáte na sobě stále nějaké nedokonalosti, tak spokojení nebudete. Co pomohlo mně, je oceňování a vděčnost za vše, co mám. Pochopila jsem, že mě vnější věci neudělají šťastnou, dokud já sama nebudu uvnitř naplněná. Měla jsem období, kdy jsem byla úplně hubená, ale stále jsem nebyla zas tak spokojená. Teď mám období, kdy mám vytvarovanou postavu, mám ji takovou, jakou jsem vždy chtěla a viděla ji u Američanek, hihi. Ale přesto mi občas chodí myšlenky, že bych chtěla být zase hubená, že už nechci mít takové svaly.

Takže naše mysl si stále hledá nějaké stížnosti. Proto není podstatné lpět na vzhledu vašeho těla. Starejte se o něj, cvičte, jezte zdravě, meditujte, dívejte se na motivační videa, ale nedávejte jej na první místo. Na první místo dávejte to, abyste se cítili SPOKOJENĚ. Abyste se v těle cítili dobře. Byla jsem sice dost hubená, ale měla jsem občas třes rukou nebo mi byla zima. Proto upřednostňujte zdraví a pocit plný energie a elánu. 🙂

Opravdové naplnění

Vyživujte tělo kvalitní stravou a hýbejte se už jen proto, abyste byli zdraví a pro ty krásné pocity. Já jsem v době karantény měla období, kdy se mi moc nechtělo cvičit, a tak jsem necvičila. Je dobré poslouchat své tělo. Bavila mě jóga a cvičení doma. Teď ale opět chodím do posilovny a prostě miluji ten pocit! Cvičení mi dodává obrovskou sílu a plno energie. A o tom to je… Naplňuje mě to opravdu moc. A když se podívám zpět, tak kdybych poslouchala všechny ty řeči okolo anebo to vzdala u každé překážky anebo bych se na to po chvíli vykašlala a nedala do toho v začátcích všechno, tak bych nebyla tam, kde jsem.

V začátku je více práce, ale pak si budete užívat krásnou odměnu. 🙂 Já už necvičím tak jako dříve. Cvičím o dost méně. Ale mé tělo vypadá stále téměř stejně, protože svaly mají dobrou paměť, protože už je vytrénované a především protože jsem mé mysli dala představy o mé postavě, které se stále drží. A to vy můžete taky, návod najdete v této meditaci.

Vždy to mějte při sobě

Na závěr vám chci připomenout, abyste si každý den připomínali váš CÍL. Já jsem si pravidelně zapisovala mé pokroky, každý den jsem pro to něco dělala a každý den jsem sledovala lidi, kteří již toho dosáhli. A to samé dělám i teď, akorát v oblasti osobního rozvoje. Každý den si připomínám své cíle. 🙂 A když máte cíl stále před očima, tak není možné, abyste ho nedosáhli. Pokud vytrváte, tak jej stoprocentně dosáhnete… Takže? JDI SI ZA TÍM. Držím palce, vaše Adéla.

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, meditace a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-Jak mohu pomoci? Program meditací, Program změny těla, Motivační kuchařka– klikni ZDE
-S jakýmikoli dotazy mě můžete kontaktovat na e-mailu: tretinova.adela@seznam.cz
-Chci sledovat všechny články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

jdi si za tím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *