fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

#1 Alternativní léčba – Zdravá strava

Zdravím vás u dalšího článku! 🙂 Možná vás někdy trápila alergie, nevolnost, různé bolesti a podobně. Většinou jsme my lidé zvyklí spoustu problémů řešit léky, protože nám nikdo nikdy neřekl, že by to šlo vlastně jinak. Jenže já to vidím jinak. Díky mým životním lekcím ve formě nemocí mě život přivedl ke krásným způsobům léčby, aniž by do sebe člověk musel dávat léky či jinou chemii. Tento článek je první ze série na téma Alternativní léčba. A jelikož je první pilíř zdravá strava, tak se na konci článku můžete těšit na recept ,,Zdravé Bounty kuličky”! 🙂

Nemusím brát léky? 

Možná, že to pro některé z vás bude překvapení, ale ano, je tomu opravdu tak. Opravdu nemusíte brát celý život léky. A opravdu můžete vyřešit spoustu problémů i bez nich. Tím hlavním lékem je totiž JÍDLO. Jídlo je alternativní léčba. Jídlo je pro naše tělo palivo. To, co dáváme do našeho těla, tak ono poté tak vypadá. Pokud ho tedy živíme cukry, sladkými nápoji a dalšími nezdravými věcmi, tak jak asi bude vypadat našeho tělo? Naopak pokud ho budeme živit ovocem, zeleninou a celistvými potravinami, tak jak bude vypadat?… 🙂 Článek o mém vyléčení ze spoustu problémů najdete TADY.

Jak je to možné? 

Je to dáno tím, že všechno záleží na stavu našeho MIKROBIOMU. Co to vlastně je? To je totiž souhrn bakterií, které sídlí v našem střevu. Naším střevem prochází veškeré jídlo, které my sníme, tudíž proto daný mikrobiom rozhoduje o tom, jaké je naše zdraví. Náš mikrobiom nejvíce narušuje nadměrná konzumace cukru, tučné a přesolené věci, alkohol, chemie ve formě léků – antibiotika poškozují náš mikrobiom nejvíce! A především také stres, ale o vlivu našeho myšlení na naše zdraví se rozepíšu zase příště. 🙂 Případně si článek o psychosomatice můžete přečíst TADY.

Co mám tedy dělat?

Ze začátku nedoporučuji dělat nějaké razantní změny. 🙂 Začněte určitě postupně. Jako první se zaměřte na omezení cukru, přesolených věcí, alkoholu i polotovarů! Salámy, tavené sýry, pomazánková másla a další tyto věci obsahují spoustu přidaných látek, které nejsou vůbec dobré pro naše tělo, takže proto je určitě také omezte. Já jsem před pěti lety začala také tak. 🙂 Omezila jsem cukr, přestala jíst salámy, tučné věci a hlavně jsem přestala pít sladké nápoje.

A co tedy zařadit? Zařaďte do vaší stravy vlákninu a dostatek pitného režimu! Ta voda je opravdu důležitá, protože díky ní se dostanou z našeho těla přebytečné toxiny a taky zlepšuje stav našeho střeva. Vláknina také zlepšuje stav našeho střeva a najdete ji v ovoci, v zelenině, v ovesných vločkách, v pohance a v celozrnných výrobcích. Dále zařaďte je dobré zařadit potraviny, které jsou prospěšné pro náš mikrobiom. Takže kysané výrobky jako je kefír, kombucha, kysané mléčné výrobky a třeba kysané zelí. 🙂

Sebereflexe

Pozorování a poznávání svého těla je jednou z nejdůležitějších věcí! Může se stát, že jednomu člověku vadí sója a je na ní alergický a druhý ne. Proto se pozorujte, po jakém jídle se vám dělá špatně – pociťujete třeba nafouklost, nevolnost nebo akné. Já třeba zpozorovala to, že když jsem vynechala sóju a arašídy, tak se mi změnilo trávení k lepšímu a to o hodně! 🙂 Obojí jsou to alergeny, tak uvidíte, jak se s těmito potravinami budete cítit vy.

Každopádně vypozorovala jsem i to, že mi nedělají dobře mléčné výrobky. Proto když je jím, tak to spíš jen sýry, kde je o dost menší obsah laktózy než v klasickém jogurtu či tvarohu. Jogurt nebo tvaroh mám taky ráda, ale zas tak moc je nejím. Někdy si ale dělám nějaký dezert z tvarohu anebo si občas kupuji tvaroh bez laktózy. 🙂 Pociťovala jsem po jejich větší konzumaci nafouknutí i akné. Co jsem dál vypozorovala, tak to, že mi nevyhovuje jíst už moc maso. Ryby jím pořád, ty mám fakt ráda. 😀 Ale klasické maso už mi moc nechutná. Víte proč?

Totiž když si uvědomíte, kolik to zvíře v sobě muselo mít stresu, když ho někdo zabíjel… Pak když to my jíme, tak se tato energie může přenášet i do nás… Něco jiného je samozřejmě maso od farmáře. 🙂 Každopádně kuřecí kýtu s rýží mám moooc ráda. 😀 A šunku tu si také občas ráda dám, ale musí být opravdu KVALITNÍ. To znamená, že má více než 90% masa, neobsahuje cukr, mouku a závadná éčka.

alternativní léčba - zdravá strava

Další tipy

Co vám ještě doporučuji, tak nechodit k lékaři s každou blbostí. Když se cítíte nemocně nebo jste nemocní, tak si jděte odpočinout. Je to známka vašeho těla, které k vám promlouvá, ať si jdete odpočinout. 🙂 Takže to jděte vyležet, jezte více ovoce a zeleniny a dejte si zázvor. Ten já miluji a vždy mě ze všeho dostal. Taky si můžete dát česnek, který má stejně jako zázvor protizánětlivé účinky. Další věc, kterou já dělám, když je mi trochu hůř, tak si jdu opakovat slovní spojení, která mě z toho dostávají ven. Jdu si lehnout a u usínání si říkám: ,,Jsem zdravá, jsem zdravá, jsem zdravá.”. A můžu vám říct, že do rána je mi fakt vždycky úplně jinak, cítím se už víc fit a dobře! 🙂

Další skvělá věc pro vaše střevo je lněné semínko. Já si dávám před snídaní 1 lžíci lněného semínka, kterého předem namočím přes noc ve vodě, aby krásně nabobtnalo a pak šlo ráno krásně rozkousat. Protože lněné semínko je potřeba drtit před konzumací, abychom z něho dostali to, co potřebujeme. 🙂 A právě díky tomu namočení přes noc není potřeba ho drtit, protože změkne a jde krásně rozkousat. 😀 No a vlastně lněné semínko je skvělé pro naše střevo a opravdu pozoruji, že se mi zlepšilo ještě o dost více moje trávení. Zároveň obsahuje Omega-3 mastné kyseliny, které působí v našem těle PROTIzánětlivě. To znamená, že nám pomáhá se záněty v našem těle. A záněty v našem těle vznikají, když máme převahu Omega-6 mastných kyselin, které působí v těle PROzánětlivě. A ty do našeho těla dáváme, když konzumujeme ztužené tuky, cukry, ale taky nadměrné množství solených oříšků…

alternativní léčba - zdravá strava

Slíbený recept

Sladké mlsání nemusí být jen o Raffaellu, Snickers nebo Milce čokoládě. Jde to i zdravě a zároveň chutně! 🙂 Můžete vyzkoušet například tyto ultrarychlé Bounty kuličky a přispějete tak vašemu zdraví. Co budete potřebovat? Stačí koupit polotučný tvaroh, strouhaný kokos, med a hořkou čokoládu na obalení. Je více méně jedno, jaké množství tvarohu a kokosu budete mít. Množství záleží podle toho, kolik kuliček chcete udělat. Každopádně do tvarohu přidáte strouhaný kokos a přidáváte ho do té doby, dokud to nebude mít tuhou konzistenci, aby z toho šly tvarovat kuličky. 🙂 Jakmile to bude dostatečně tuhé, tak přidáte velkou lžíci medu a začnete tvarovat kuličky. Vytvarované kuličky dáte na nějaký čas do lednice, aby ještě krásně zatuhly. Než je vytáhnete, tak si nastrouhejte čtvereček hořké čokolády (doporučuji vysokoprocentní s obsahem nad 80% kakaa). V nastrouhané hořké čokoládě pak kuličky obalte a můžete vychutnávat krásně zdravé Bounty! 🙂 V mé online Motivační kuchařce najdete spoustu dalších rychlých, zdravých a zároveň chutných receptů.

Zdravá strava není všechno

A hlavně víte co? Nezbláznit se z toho! 😀 Ano, je to o tom, co jíme. Ale pokud budete jíst sebelepší potraviny a výživové doplňky, ale budete v životě ZTRÁPENÍ, budete potlačovat své emoce a budete žít ve strachu, tak vaše tělo i tak NEBUDE zdravé! Totiž energie strachu ničí vaše tělo o dost více, než třeba samotné jídlo, takže pozor na to… Jezte zdravě, ale nemusíte se hroutit z toho, když si dáte čokoládu. 🙂 Pokud si jí užijete a dáte si jí S LÁSKOU, tak vám neublíží. Já to taky dělám. Občas si dávám méně zdravá jídla, ale dávám si to s totálně vděčností a vychutnávám si to. 🙂 Takže to je pro dnes vše. Pokud si nechcete nechat ujít ani jeden můj článek, tak nezapomeňte sledovat mou STRÁNKU na Facebooku, kde sdílím všechny mé nové články! 🙂 A nyní se můžete těšit na další článek, který bude ve znamení EMOCÍ a NEMOCÍ – léčba změnou myšlení. Pro vás s láskou, Adéla.

Zkus začít změnou tvé stravy
a uvidíš, jaké ti to přinese stavy.
Budou mizet tvé problémy, neduhy a nemoci
a najednou se budeš cítit v radostných emocích.

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, recepty, cviky a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-S jakýmikoli dotazy mě můžete kontaktovat na e-mailu: tretinova.adela@seznam.cz
-Program Vysněné Tělo a Motivační kuchařka – klikni ZDE
-Chci sledovat všechny články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *