fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Všechno okolo nás je naším odrazem

,,Měl by ses změnit, chováš se ke mně hrozně!” ,,Ne, za to já nemůžu, to ty se takhle chováš.” ,,Achjo, proč ta situace dopadla zas takhle špatně?” Znáte to? Už jste někdy jednu z těchto vět použili? Myslím si, že určitě ano. V životě máme totiž tendenci padat do rolí obětí, ale zapomínáme na to, že to MY SAMI jsme TVŮRCEM našeho ŽIVOTA. Proto si v dnešním článku vysvětlíme, jak jsou ostatní lidé i situace v našem životě odrazem nás samotných a jak to můžeme postupně změnit, abychom si náš život tvořili krásně.

1) Uvědomění

První krokem je to ,,uvědomění”, že si všechno tvoříme sami. Že nikdo není obětí a že druzí lidé vám nezpůsobují bolest, ale jen vám zrcadlí určité vlastnosti, které máte sami v sobě. Totiž vše, v našem životě, je odrazem našich myšlenek a celkově našich přesvědčení, které jsme si nasbírali za celý náš život – a hlavně v našem dětství, kdy bylo naše podvědomí otevřené a my jsme tak přijímali všechny okolnosti a slova ostatních lidí jako pravdivé. Máme tedy o sobě určité smýšlení, které nám druzí lidi odrážejí. Například jestli si nevěříme a sami sebe nemáme rádi, tak nám to ostatní zrcadlí tím, že se k nám nechovají hezky.

Není to ale jen o tom, co si o sobě myslíme, ale jak myslíme i o těch ostatních lidech či ohledně nějaké situace. Pokud si o určitém člověku myslíme, že je hrozný, tak se k nám bude chovat prostě hrozně. Anebo pokud si o určité situaci myslíte, že dopadne špatně a že máte ve vašem životě vždy jen utrpení, tak to tak bude zkrátka vypadat.

Všechno okolo nás je naším odrazem

2) Pozorování

Dalším krokem je tedy pozorování. Vypozorujte, jaká přesvědčení o sobě máte. Co si o sobě myslíte, jak se vidíte, jak se přijímáte, jak smýšlíte o své postavě a tak dále. Taky to, jak smýšlíte o ostatních lidech a o situacích ve vašem životě. Pokud se vždy vidíte v roli oběti a věříte, že vás život vždy dostává do špatných situací, tak se vám to děje.

Proto vám tohle pozorování pomůže si uvědomit spoustu věcí o vás samotných. Začnete chápat, že ten druhý člověk, který jste si mysleli, jak vás raní, tak vás raní proto, protože na něho vlastně nadáváte. A pokud nenadáváte a jste ve vašem životě pozitivně naladění a i přesto se to děje, tak to možná z toho důvodu, že se vám to dělo v minulosti a vy to máte stále nevědomě ve vaší mysli (ve vašem podvědomí) a stále se to projevuje. Anebo třetí varianta je taková, že se prostě sami kritizujete a nepřijímáte se, tudíž vás nemůže přijímat ani vaše okolí. Ale pokud se budete přijímat, tak se kromě vašeho okolí začne měnit i například vaše postava k lepšímu.

3) Změna

,,Dobře, Adél, díky za rady, ale co mám teď jako dělat? Jak to mám změnit?” Tohle se vám teď možná honí hlavou. Ale nebojte, tento článek píšu se záměrem vás inspirovat ke změně a navést vás na lepší cestu, takže se dostáváme k tomu, jak to můžete změnit. Vždy je tedy základem začít u SEBE. Změnit svá přesvědčení o sobě, začít si vážit sám sebe, mít rád život, praktikovat vděčnost, meditovat, číst knihy o osobním rozvoji.

Tohle všechno vás neskutečně moc posune a vy se zaprvé začnete přijímat a vážit si sebe. Zadruhé už nebudete o ostatních lidech smýšlet špatně a pomlouvat je. Budete totiž chápat, že vše, co říkáme o druhých nebo jak se k nim chováme, se nám vrací, a tak nebudete chtít, aby se k vám ostatní chovali špatně. A zatřetí budete celkově o životě a o situacích přemýšlet pozitivněji, takže se vám budou dít už jen lepší a lepší věci! 🙂

fit recepty

Nynější situace…

Bohužel se všichni v dnešních dnech nacházíme v ne moc příjemné situaci. Ale i tady opět platí, že můžete sedět doma a být v roli OBĚTI. Anebo v tom můžete vidět PŘÍLEŽITOST. A to takovou, že jste doma, že můžete trávit čas s rodinou, že se můžete zaměřit dovnitř vás samotných a poznat se. Poznat, co doopravdy chcete. Poznat, co chcete v životě dělat. Číst knihy o myšlení, sledovat naučná videa o lidské mysli a o tom, co vás baví. Cvičit a péct si zdravé recepty. Je toho opravdu spoustu, takže se zkuste zaměřit na tyto krásné maličkosti a brát tuto situaci naopak jako příležitost k růstu! 🙂

Moje zkušenost

Můžu říct, že to opravdu funguje a je to zkrátka zákon – fyzický zákon akce a reakce. 🙂 Co dáš, to dostaneš. Jak se chováš ostatním, tak se oni chovají k tobě. Jak vidíš sám sebe, tak tě vidí i ostatní. Jak si usteleš, tak si lehneš a tak dále… 🙂 Když jsem někdy měla špatnou náladu, tak se to okamžitě odráželo i na okolnostech. Najednou byli i lidé okolo mě ve špatné náladě anebo se mi věci hůř dařily. Občas jsem měla tendenci být ještě v té roli oběti a říkala jsem si: ,,Achjo, dneska je hrozný den, fakt.” Jenže postupem času mi docházelo, že je ta každičká situace opravdu vždy odrazem mého nynějšího nastavení a není třeba nadávat na ostatní lidi a okolnosti, ale PODÍVAT SE DO SEBE SAMÉ.

A hned, jakmile jsem na sobě zapracovala a bylo mi lépe, tak se to opět krásně odrazilo na okolí. Najednou i lidé kolem mě byli milí. Najednou se mi začalo krásně dařit. Zrovna minulý týden jsem se cítila opravdu krásně, měla od rána dobrou náladu a pak jsem přišla do práce a dostala jsem na ten den masáž zdarma. 🙂 A ne jen to. V ten den se mi vše dařilo a cítila jsem se prostě krásně. Takže proto VŠECHNO opravdu všechno je odrazem toho, jak se právě teď CÍTÍTE. Není třeba nic svalovat na okolí, ale zadívat se do sebe a udělat vše pro to, abyste se cítili zase o něco lépe. 🙂

A rada na závěr?

Nevzdávejte to. Práce na sobě je cesta na celý život. Máme se neustále co učit a život nám dává další a další zkoušky. Ale víte co? Kdyby nám je nedával a život by byl jako po másle, tak by to nebylo ono. Nebyla by to ta krásná hra sebepoznávání a učení se. Já sama se věnuji osobnímu rozvoji už dva roky, ale stále se učím novým a novým věcem. 🙂 Takže vytrvejte, buďte konzistentní v práci na sobě samých a hlavně se nenechte odradit tím, pokud změny nepřijdou hned. Nic totiž nepřijde ze dne na den, je to postupná práce, ale výsledky se vždy dostaví! 🙂

Podstata života je pracovat sám na sobě
a hlavně mít co nejlepší smýšlení o sobě.
Když se zaměřuji na lásku místo strachu,
tak se vyhnu jakémukoli krachu. 
My všichni jsme tvůrcem a utváříme si náš svět,
takže k vám posílám radostnou myšlenku hned. 🙂 

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, recepty, cviky a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-Program Vysněné Tělo a Motivační kuchařka – klikni ZDE
-Chci odebírat nové články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Rady, tipy, recepty a cvičící videa můžete sledovat na mé Facebookové stránce
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

Všechno okolo nás je naším odrazem

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *