fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Jím nezdravě, jak to mám změnit?

Zdravím u nového článku! Možná patříte mezi ty, kteří by chtěli zdravě jíst, ale nedaří se vám to. Nedaří se vám dostat ze starých zvyků, jíte nezdravě a začínáte znova a znova. Dnes si povíme, jak se z těchto starých zvyků vymanit a začít žít zdravě! 🙂

Proč to vlastně chceš?

Podle mě je největší motivací důvod, PROČ s tím chcete začít. Podle mě by pro každého mělo být největší motivací ZDRAVÍ. Totiž když začnete jíst zdravě, tak se neskutečně změní váš zdravotní stav. Budete mít více energie, budete mít skvělou imunitu a budete se cítit prostě fit. Víte… Spoustu lidí pokud je něco bolí nebo jsou nachlazení a podobně, tak jsou hned k lékaři pro lék – nebo spíš pro ,,lek”, jak říká pan Dušek. 😀 Málokdo se totiž zamyslí nad tím, že většinu problémů si utváří sám nekvalitní stravou a celkovou životosprávou. Ale nic si z toho nedělejte. Bohužel k tomuto nejsme vůbec učeni a doktor vám tohle nikdy neřekne. Doktor vám nikdy neřekne, že máte špatné trávení, protože jíte jedno jídlo denně nebo protože se přejídáte. Naopak vám na to předepíše nějaký lék a adios.

Jenže já jsem byla v tomto jiná. Já jsem hledala informace a zjistila jsem, že právě zdravá strava a celková životospráva včetně pohybu a psychiky je základ pro ZDRAVÉ TĚLO. Proto může být pro vás tento faktor opravdu velká MOTIVACE. Protože jestliže jednou začnete jíst zdravě a kvalitně, tak už se nikdy nevrátíte k nezdravému životnímu stylu, to mi věřte. Totiž ten pocit energie, lehkosti, lepšího myšlení a všeho – to je nepopsatelné! 🙂 Pokud ale budete jíst sice zdravě, ale velmi maličko – například jen salátky či různé keto diety, tak vám to moc dlouho nevydrží, protože budete hladovět. Proto je třeba jíst zdravě a kvalitně… 🙂

nezdravě jde i zdravě
Zdravá pizza

Najdi si v tom vášeň

Mně opravdu pomohlo to, když jsem si v tom našla vášeň. Když jsem si začala vařit a péct zdravě a vymýšlet si vlastní recepty. Bavilo mě vymýšlet nové příchutě, varianty nezdravých jídel převádět do zdravých a různě kreativně to zdobit. 🙂 A to můžete právě i vy! Pokud nemáte nápady nebo vás nebaví vymýšlet zdravá jídla, tak se můžete inspirovat recepty od ostatních a pak si je jen udělat. Věřím, že vás to začne bavit, když uvidíte, jak i zdravá strava může být chutná. 🙂 Inspiraci na zdravé recepty najdete například u mě na Instagramu, kde jich mám plno a vymýšlím stále nové. A jestliže byste chtěli mít vždy po ruce tyto recepty a nebaví vás vymýšlet nové či nemáte čas, tak se můžete inspirovat v mé online Motivační kuchařce, kde najdete například více než 30 zdravých a zároveň rychlých obědů a dalších xxx receptů. 🙂

Sejde z očí, sejde z mysli

Dalším tipem je přestat kupovat nezdravé věci. Jestliže chcete začít jíst zdravě, tak prostě nekupujte nezdravé věci, jinak vás budou stále lákat. Rozhodněte se, že se zdravým životním stylem chcete začít, že chcete to nejlepší pro své zdraví a začněte nakupovat zdravé potraviny. Díky tomu budete mít doma jen to zdravé a nezbude vám nic jiného, než jíst právě to zdravé. 🙂 Jestli tápete v tom, co si vlastně zdravého kupovat a jak si sestavit správný jídelníček, tak to také najdete v mé kuchařce.

Kvalitní informace

A poslední podle mě dost klíčovou věcí jsou kvalitní informace. Bohužel to spoustu lidem nevydrží právě proto, protože když začnou jíst zdravě, tak si myslí, že to znamená HLADOVĚT a JÍST MALIČKO. Jenže to je omyl dámy a pánové! Zdravá strava má být pestrá a kvalitní. Není to o tom jíst jogurt na snídani, salát na oběd i na večeři a na svačinu jablko… Je to o tom být ve stravě zastoupené všechny makroživiny – sacharidy, bílkoviny i tuky a kvalitně vyživovat své tělo. To je opravdu jeden z nejčastějších MÝTŮ, že se musí jíst málo. Můžu vás ujistit, že když jsem někomu sestavovala jídelníček, tak se velmi divil, kolik toho má sníst. A i přesto pak nakonec daný člověk krásně zhubl.

nezdravě jde i zdravě
Domácí musli tyčinky

Takže moc vás prosím – jednou provždy opusťte tento MÝTUS, že zdravě jíst znamená jíst maličko a držet hladovky. Je to opravdu o tom jíst kvalitně, což znamená jíst především celistvé a přirozené potraviny a mít ve stravě zastoupené tři již zmíněné makroživiny. Celistvé a přirozené potraviny jsou takové, které nejsou ultrazpracované. Protože především salámy, tavené sýry a různé polotovary dělají v těle také nepořádek. Přidané látky v nich, nezdravá éčka či sladidla můžou ve vás také vyvolávat hlad či chutě anebo zdravotní problémy. Jestliže tápete v tom, co jíst přes den zdravého, tak si přečtěte TENTO ČLÁNEK.

A poslední bod

Vždy je to o tom doopravdy to chtít. Jestliže to budete chtít jen tak zkusit, tak vám to nevydrží. Je potřeba mít velkou motivaci a nejlépe právě tu motivaci BÝT ZDRAVÝ. Zdravá strava vám totiž kompletně změní život a je to opravdu krásný pocit, když jíte zdravě a jak svěže se pak cítíte. Přála bych to zažít každému z vás. A taky doufám, že to zažijete a že vás třeba mé recepty budou inspirovat ke změně… 🙂 A pamatujte, že když změníte sebe, tak pak můžete ke ZDRAVÍ vést další generace a společně tak budeme dělat svět zdravějším! 🙂 S láskou, Adéla.

Jíst zdravě? Ano, jde to i hravě.
Jen je třeba hledat správné informace
a čerpat nové inspirace.
Věř mi, že ten pocit zdraví chceš zažít
a lepší život tak prožít.

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, recepty, cviky a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-Program Vysněné Tělo a Motivační kuchařka – klikni ZDE
-Chci odebírat nové články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Rady, tipy, recepty a cvičící videa můžete sledovat na mé Facebookové stránce
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

nezdravě jde i zdravě
Zdravá banánová bábovka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *