fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

10 tipů jak ven z negativních emocí

Zdravím vás u nového článku! Dnes se zaměříme na to, jak ven z negativních emocí. Jak se konečně cítit lépe a necítit se stále tak smutně a k ničemu. Pokud se teď cítíte špatně a negativně, tak věřím, že vám tyto tipy zaručeně pomůžou!

1) Jít dělat, co mě baví

Když půjdete dělat, co vás baví a naplňuje, tak najednou bude vaše srdce naplněné radostí a smutné myšlenky i negativní emoce půjdou stranou. U každého to je něco jiného – někoho baví tančit, někoho kreslit, někoho jít nakupovat, někoho jít cvičit a tak dále. Zkrátka se zvednout a jít dělat něco, co milujete! 🙂

2) Pozitivní knihy či videa

Knihy či videa na téma osobního rozvoje vždy zaručeně zlepší náladu a člověk má pozitivnější emoce. Totiž číst ta krásná slova nás dost uklidní a přivede na jiné myšlenky.

3) Kamarádi + rodina

Když se cítíte špatně, tak můžete jít za vašimi nejbližšími anebo jim zavolat. Ať už je to rodina, kamarád, partner, tak se jim vyzpovídat a hned se vám uleví. Kromě toho, že vás vyslechnou, tak vám určitě i zlepší náladu.

4) Pohyb

Jakýkoli pohyb zahání negativní pocity! Z těla se nám při pohybu vyplavují endorfiny – hormony štěstí a my se najednou cítíme o mnohem lépe. Můžete si jít zaběhat, jít na procházku, jít cvičit, jít tančit anebo na jógu, která vás zároveň i krásně zklidní.

5) Jít ven

Jít na čerstvý vzduch a hlavně do přírody má na naši mysl obrovský dopad. Příroda člověka opravdu uklidňuje a má na nás pozitivní vliv. Určitě to znáte, že pokud jste se šli někdy projít do lesa či do parku, tak jste se cítili o mnohem lépe. 🙂 Hlavně pokud venku svítí sluníčko, tak vám to navíc dodá vitamín D, který taky zlepšuje psychiku člověka.

6) Meditace + dýchací cvičení

Když se cítíte opravdu špatně, tak zkuste zavřít oči a prodýchat to. Můžete si představovat, jak se vám doopravdy ulevuje. Nádech – nadechuji vše dobré a výdech – vyfukuji vše špatné.

7) Hudba

Poslouchání písniček dělá s člověkem divy! Pusťte si do uší nějakou písničku, kterou milujete a hned přijdete na jiné myšlenky, to mi věřte! 🙂 Sama to tak mám, že hudba mě roztančí a zvedne náladu.

8) Vděčnost

Zkuste si uvědomit, za co všechno jste v životě vděční. Pokud si říkáte, že se vám nic nedaří, že máte opravdu špatné období a že ve vašem životě není nic dobrého, tak se zastavte. Uvědomte si, že vůbec dýcháte, že vůbec chodíte a že máte co jíst a pít! 🙂 Už jen to je důvod k veliké vděčnosti, protože někdo nemá ani tohle štěstí a třeba bojuje o život. Proto si poděkujte za vše, co máte ve vašem životě a najednou uvidíte, kolik toho máte a hned se budete cítit krásně. 🙂

9) Vypsat se z toho

Někdy pomáhá se z toho všeho prostě vypsat. Vezměte tužku a papír a napište vše, co vás trápí a co cítíte. Tahle technika vám pomůže všechen ten vztek ze sebe dostat a najednou budete mít čistější mysl a vaše pocity budou hned lepší.

10) Krásné vzpomínky

Pokud sedíte například v práci či ve škole a cítíte se špatně a nemáte čas ani na jednu z těchto uvedených aktivit, tak vám tento tip může dost pomoct. Zkuste si vzpomenout na něco krásného, co se vám v životě událo. Vybavte si to do detailu, zavřete si oči a prociťte si ten krásný zážitek jakoby se znovu odehrával. 🙂 Uvidíte, že vám bude o dost lépe.

Brzy vyjde slunce

Není možné se navždy cítit špatně, nebojte. 🙂 Vždy přijde den, kdy se vše začne zlepšovat a najednou uvidíte, že i to špatné období mělo nějaký smysl, protože vás to v životě posunulo zase o dost výše. Nezoufejte, jděte vyzkoušet některý z těchto tipů a věřte, že bude lépe! 🙂 Ani tmavá noc netrvá věčně, vždy ráno vyjde slunce… 🙂 Děkuji za přečtení a přeji jen ty nejkrásnější dny. S láskou, Adéla. ♥

Pokud Vám pomáhají mé články, videa, recepty, cviky a další má tvorba, tak mě můžete podpořit příspěvkem. Vážím si jakékoli částky a mockrát Vám děkuji. Díky tomu můžu pro Vás i nadále tvořit věci, které Vám budou pomáhat, motivovat, inspirovat a vzdělávat Vás.
Mé číslo bankovního účtu: 276792731/0300
Děkuji, děkuji, děkuji. ♥

-Program Vysněné Tělo a Motivační kuchařka – klikni ZDE
-Chci odebírat nové články – klikni ZDE
-Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
-Rady, tipy, recepty a cvičící videa můžete sledovat na mé Facebookové stránce
-Má videa najdete tady na mém YouTube kanálu

ven z negativních emocí

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *