fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Jak se přestat kritizovat?

Ahoj. 🙂 Už tě nebaví se kritizovat? Neustále na sebe svalovat tu tíhu viny? Pak je tenhle článek právě pro tebe. 🙂 Rozhodla jsem se ho napsat i díky mé vlastní zkušenosti s kritizováním sebe sama a neustálého svalování chyb na sebe sama. Už jsem ale naštěstí přišla na to, jak se toho zbavit a tak vám chci dát určité tipy a sepsat mojí zkušenost.

KDE SE TO VLASTNĚ VŠECHNO VZALO?

Naše společnost je většinou zvyklá poukazovat na chyby u druhých, ale i u SEBE. Většinou se zaměřujeme na naše chyby, na naše nedostatky a prostě na všechno, co jsme udělali špatně. Proto to vlastně bereme jako úplně normální být na sebe přísný a všechnu vinu brát na sebe. Ale ne, není to správné. 🙂 Bohužel jsem se kdysi dřív kritizovala za každou chybičku, kterou jsem udělala. Co je ale ještě horší, tak bylo to, že když některým lidem něco vadilo nebo odešli z mého života, tak jsem svalovala vinu na sebe a říkala jsem, kde dělám chybu a podobně. Dospěla jsem k závěru, že tohle není fakt dobře a že se musím přestat kritizovat a vinit sebe sama…

PŘIJÍMAT SÁM SEBE

Ohledně toho kritizování jsem si uvědomila, že se musím naučit přijímat sebe sama takovou jaká jsem a MÍT SE RÁDA. Koho jiného mít rád než sám sebe? Člověka, se kterým žijete celý život a kterého nejvíc znáte – sami sebe. 😀 Tím, že se budete kritizovat, tak ničeho nedosáhnete. Naučte se přijímat takoví, jací jste. Ano i se svými chybami. Naučte se mít ty chyby rádi, protože díky nim jste jedineční, jste to prostě vy, jste originální. Každý máme nějaké chyby, nikdo není dokonalý, víte? 🙂

KAŽDÝ MÁ PRÁVO NA SVŮJ NÁZOR A SVÉ ROZHODNUTÍ

Ohledně svalování chyb na sebe sama jsem si uvědomila, že se nemám za co trestat. Každý má v životě svou cestu, svůj pohled a rozhodnutí, jak se zachová. Když někdo od vás odejde nebo se mu něco na vás nelíbí, tak je to jen jeho názor. Není to nic špatného na vás, vy jste nic špatného neudělali. 🙂 Každý má právo rozhodnout se, jak se zachová a každý má právo na svůj názor. Není to nic osobního, co by se týkalo vás, je to v tom člověku, jeho úhel pohledu a jeho životní cesta.

Jak se přestat kritizovat
Láska, radost, porozumění <3

SVOBODA…

Tohle, když si uvědomíte a budete se tím řídit, tak vás to velmi osvobodí, to mi věřte. 🙂 Vždycky, když se budete kritizovat nebo budete něco rozhodnutí hodnotit tak, že jste určitě udělali chybu, tak si tato slova vzpomeňte, zavřete oči a prociťte ten pocit svobody a radosti, že všichni jsme jedineční a že vy za nic nemůžete. 🙂 Já se tímto také řídím, někdy je to těžké, ale co si budeme povídat, osobní rozvoj je prostě cesta po celý život a je třeba neustále se učit a pak to převádět do praxe. 🙂 Jestli máte i vy nějaké tipy či zkušenosti v kritizovaní či přijetí sám sebe, tak je můžete hodit do komentáře. Takže to je pro dnešek všechno, mějte hezky a žijte v lásce, v radosti a porozumění. 🙂 Papa, vaše Adél.

Nejnovější VIDEO na mém YouTube kanálu
E-BOOK
,,Trénuj své tělo, ale i svou mysl” se kterým to do léta ještě stíháš!
Rady, tipy, recepty a cvičící videa můžete sledovat na mé Facebookové stránce
Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu
Chci odebírat nové články – klikni ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *