fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Jak se zbavit únavy?

Ahoj. 🙂 Tenhle článek je pro všechny, které trápí únava, pořád by spali, nic se jim nechce a jsou zkrátka stále unavení. Únava má mnoho příčin. Kvalitní spánek ani nebudu zmiňovat, protože ten je samozřejmostí. Pokud někdo spí 4 hodiny denně, tak se nemůže divit, že je unavený, že ano? 😀 Jestli ale spíte pravidelně 7-8 hodin a jste i tak unavení, tak příčina bude někde jinde… Proto vám teď jdu sepsat ty nejčastější, o kterých jste možná ani nevěděli a hlavně jak tyto příčiny vyřešit! 🙂

1) Hořčík

Když jste unavení, tak to může být i známka toho, že vám v těle něco chybí – a to hořčík. Hořčík je velmi důležitý vitamín pro naši energii, správné fungování nervové soustavy, ale taky pro správnou funkci svalů. Jestliže se cítíte unavení, i přesto že pravidelně spíte, tak hned poté začněte zvažovat nad úbytkem hořčíku a začněte jej užívat. Doporučuju ale opravdu kvalitní hořčík. Mnohdy mají vitamíny z lékárny rozpustnost jen 20% v těle, a tak to na nás nemá žádný účinek… Na konci článku je odkaz na vitamíny, které užívám já. Radši si připlatím za kvalitní vitamíny, které ale vím, že mi opravdu pomůžou – mají totiž rozpustnost v těle 99%.

2) Vitamín D

Dále pouvažujte nad tím, zda chodíte dostatečně ven a na sluníčko anebo převážně sedíte jen doma. Sluníčko nám dodává vitamín D, a tak se pak cítíme plní energie a máme i lepší náladu. Můžete si všimnout, že v zimě je člověk vždy více unavený a přes léto má energie více, že? 😀 Takže chodit na sluníčko a případně doplnit vitamín D, ale opět doporučuju fakt kvalitní a ověřený! 🙂 Ale pozor na jednu věc a tou je, že vitamín D je rozpustný jen v tucích. To znamená, že pokud užíváte vitamín D, tak aby měl ve vašem těle vůbec nějakou funkci, tak byste měli k tomu užívat například Omega 3.

3) Pohyb

Cvičení, procházka, běh, jóga, prostě cokoliv! 🙂 Když se začnete hýbat a nebudete jen sedět a ležet doma, tak uvidíte, že energie budete mít na rozdávání! 😀 Sami to určitě znáte, že když sedíte celý den doma a nic moc toho neuděláte, tak se cítíte unavení stokrát víc, než když jste třeba venku a něco děláte. Proto se fakt hýbejte, dělejte aktivitu, která vás baví a uvidíte, jak se najednou budete cítit o dost lépe.

4) Jídlo

Zdravá strava dělá hodně a to budu říkat prostě pořád! 😀 Ovoce a zelenina mají v sobě kupu vitamínů, a tak nám dodávají energii. 🙂 Díky zdravým potravinám naše tělo lépe funguje, lépe se nám tráví, a tak tělo nespotřebovává energii na složité trávení potravy. Věděli jste, že například vepřové maso se nám tráví v těle 5 hodin? Proto, když sníte vepřové nebo i hovězí maso, tak se můžete cítit unavení. Tělo totiž vyčerpá tolik energie na to strávení masa, že vám jí už moc nezbude… Dalším zabijákem energie jsou sacharidy a cukry. Jo, cukr vám sice dodá rychlou energii a to tím, že vám rychle vzroste hladiny cukru v krvi. Jenže rychlé cukry (sladkosti, bílé pečivo,…) fungují tak, že vám ta hladina cukru v krvi hned zase klesne. To ve vás vyvolá únavu a touhu po další sladkosti… Proto fakt omezte sladké, zařaďte ovoce a zeleninu a já vám garantuju, že se budete cítit jako znovuzrození.

5) Myšlení

Ano, naše myšlení a přemýšlení mají také vliv na naši energii. Pokud neustále přemýšlíme nad minulostí – časem, který už je prostě mrtvý anebo dokonce nad negativními situacemi, tak nám to strašně moc žere energii. Dáváme ji tam, kde nám to nic nepřinese. Na co přemýšlet nad minulostí, když je to mrtvý čas a nic s tím nenaděláme? Na co si představovat negativní situace, když se tím jedině tak sami strašíme a okrádáme o energii? Zaměřte myšlenky tam, kde to pro vás má smysl. Zaměřte je na krásné představy. Zaměřte je na to, co si v životě přejete a prožívejte to, jako by to už bylo. Zaměřte je na vaše sny a cíle, dávejte právě do nich vaši energii, aby se ty sny mohly co nejrychleji stát vaší realitou! 🙂 Určitě to znáte, že když něco děláte a jste plně soustředěni na přítomný okamžik “tady a teď”, tak unavení fakt nejste. Oproti tomu, když přemýšlíte nad minulostí a vůbec nevíte, která bije, tak vás to prostě unavuje… Proto se snažte co nejvíce vnímat přítomný okamžik a užívat si ho. Život je jen jeden a žádná minuta už se nevrátí. Užívejte si přítomnosti jak nejvíc můžete, a navíc vám to dodá energii.

A na závěr…

Tak jo, dnešní článek je u konce a já věřím, že jste si aspoň něco uvědomili a snad se tím začnete aspoň trochu řídit. 🙂 Co se týče těch vitamínů, tak užívám LifePak – v jedné dávce jsou obsaženy všechny vitamíny i minerály i právě ty Omega 3, takže celkově vyživuje tělo! Spoustu vitamínů je rozpustných jen spolu s dalšími vitamíny nebo v olejích. Proto je LifePak pro mě top strop a vím, že díky němu mi nic nechybí. Navíc úbytek vitamínů může způsobovat i další zdravotní problémy nebo nemoci a tím, že vás tahle dávka celkově vyživuje, tak vám pomůže léčit jakoukoli nemoc. Já si s ním například léčím astma a další problémky. Jestli si ho budete chtít se mnou objednat, tak mi napište do zpráv. Jaká investice je lepší než do vašeho zdraví? Odpovězte si sami. 🙂 Mějte se hezky, vaše Adél. ♥

Zmiňovaný LifePak i s Omega 3. :) Každé ráno mě nakopne, dodá energii a vyživí celé tělo. ♥
Zmiňovaný LifePak i s Omega 3. 🙂 Každé ráno mě nakopne, dodá energii a vyživí celé tělo. ♥

 

Kdo jsem a co se snažím předávat najdete v novém VIDEU
Rady, tipy, recepty a cvičící videa můžete sledovat na mé Facebookové stránce
Rady, tipy, recepty a můj každodenní život v InstaStories na mém Instagramu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *