fbpx
Adéla třetinová
osobní rozvoj & fitness

Pečujte o své tělo

Proč bychom měli pečovat o naše tělo? Myslím si, že si to zaslouží. Žijeme jen jednou, tak se snažme mu dát co nejlepší péči, ať jsme na sebe ve stáří hrdí, stále zdraví a plní energie! 🙂 Až budete mít 50 let, tak si třeba řeknete ,,Co jsem v tom životě vlastně udělal pro své tělo?” Snad si neřeknete ,,No asi nic moc”. Nemyslím tím jen cvičení nebo nějaký určitý sport. Myslím tím mít nějaký pohyb a nejíst jen blbosti. 🙂 ,,Zdravé tělo, zdravá mysl”. ❤ Víte, že to, co jíme, má obrovský vliv na naše myšlení a emoce?

Každý si dá určitě rád nějaké nezdravé jídlo nebo čokoládu, ale když to jíte na denním pořádku, tak to není dobré, jak pro naše tělo, tak pro naše myšlení. Nesprávná strava nám snižuje energii, jsme víc unavení, a navíc máme někdy vyčítavé a negativní myšlenky z toho, jak jsme se přejedli. Cukr není špatný jen pro naši postavu, ale taky hodně ovlivňuje naše chování… Totiž to, jak se chováme ovlivňuje i stav naší střevní mikroflóry. V okolí střev je produkován hormon ,,serotonin”, což je hormon dobré nálady. Pokud se tedy živíme průmyslově zpracovanými věcmi a cukry, tak se to proto odráží na našem chování. 🙂
Nesprávná strava je taky špatná pro naše trávení. Různé sladkosti, bílé pečivo nebo brambůrky neobsahují žádnou VLÁKNINU, která je nesmírně důležitá pro to, aby naše tělo správně trávilo. Naopak celozrnné pečivo, ovesné vločky, ovoce a zelenina jsou dost bohaté na vlákninu. Třeba nejíte vyloženě nezdravě, ale jíte hodně nepravidelně anebo málo a tím si taky kazíte vaše trávení a váš metabolismus, který pak může být rozhozený a nefunguje tak, jak má. Vy si třeba říkáte, že jíte maličko, takže určitě zhubnete, ale kdepak. Když jíte málo a nepravidelně, tak si vaše tělo naopak UKLÁDÁ zásoby tuku.
Když do jídelníčku zařazujete jen zpracované a uvařené věci (čokoláda, maso, hranolky, brambůrky, pečivo,…) a nepřijímáte žádné syrové věci (zelenina, ovoce,…), tak vám garantuji, že jste o dost více náchylnější k nemocem. Aby člověk přispíval své imunitě, tak musí jíst ALESPOŇ jednou denně ovoce a taky zeleninu. Třeba si teď říkáte, jak to můžu vědět, že nejsem žádná doktorka, že vy máte dobrou imunitu, atd., atd… 😀 Ale něco vám řeknu. 🙂 Od mala jsem měla alergickou rýmu, kdo mě zná tak ví, že jsem smrkala celé dny v kuse. Nezažila jsem ani JEDEN DEN bez toho, aniž bych se nevysmrkala, musela jsem mít u sebe pořád kapesníky. 😀 Před 3 lety, když jsem začala cvičit, upravila stravu a začala jíst pravidelně, tak světe div se. 🙂 Od té doby neznám slovo RÝMA. Nenosím u sebe kapesníky, nesmrkám a ani nebývám nemocná.
Ať už chodíte do školy, kde celý den sedíte nebo pracujete v kanceláři, kde taky celý den sedíte, tak mějte pohyb. 🙂 Snažte se omezit to, že přijdete domů, sednete si k televizi a sedíte tam až do večera… Zkuste více chodit pěšky a méně jezdit autem nebo tramvají, zkuste chodit více na procházky nebo si najděte určitý sport, který vás baví. 🙂 Nedělejte to jen pro svou postavu, ale i pro vaše myšlení a emoce. Když máme nedostatek slunečního světla, tak trpíme více úzkostmi, depresemi a negativními myšlenkami. To je taky důvod, proč se v zimě, kdy je méně slunečního světla, cítíme hůř a depresivněji.

Takže prosím, zkuste přijímat více zdravého, nezpracovaného jídla a hýbat se. Jezte více ovoce a zeleniny, více pijte, více se hýbejte a choďte ven na sluníčko… 🙂 Nechci vám tímto článkem říct, abyste přestali jíst všechno “nezdravé” 😀 , ale abyste se to snažili omezit. 🙂 Já se necpu jen zdravými věcmi, občas jím taky sladkosti, hlavně čokoládu a tunu arašídového másla. 😀 Jo, arašídové máslo je sice z ořechů, které jsou zdravé, ale taky jsou hodně bohaté na tuky, takže kaloricky výjde stejně jako Nutella. 😀 🙂 Děkuji za přečtení a vemte si to, prosím, k srdíčku… 🙂 Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli se mnou souhlasíte a jak vy pečujete o své tělo. 🙂 Tak papa, mějte se krásně. ❤

Pečujte o své tělo

One Response

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *